PL
DE


Lite drewno sosnowe


Drewno jest jednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych przez człowieka. Kojarzy się nam on z naturalnością, ciepłem. Drewno towarzyszy nam niemal wszędzie. Jest materiałem stosowanym do wykańczania wnętrz oraz do produkcji mebli.

Dziś drewno przez wielu producentów zastępowane jest plastikiem, sklejką czy płytami MDF/HDF, jednak tylko lite drewno daje poczucie komfortu i stylu.

Lite drewno jest synonimem wysokiej jakości. Podlega ono surowym normom. Obowiązujące normy pozwalają nazywać meble, wykonanymi z litego drewna, w których wszystkie kluczowe elementy są wykonane z drewna. Lite drewno sosnowe oznacza więc, iż mebel w całości składa się z drewna sosnowego.

Używany przez nas surowiec jest poddawany starannemu suszeniu w odpowiednio dobranej temperaturze oraz wilgotności. Odpowiednio wysuszone drewno jest sprawdzane urządzeniami określającymi jego wilgotność. Po pomyślnym przejściu testów może zostać przeznaczone do dalszej obróbki. Dzięki procesom obróbki drewno zachowuje najwyższą jakość.

Nie mniej ważną cechą świadczącą o wysokiej jakości drewna jest jego rysunek, czyli przekrój. Rysunek drewna nabiera wyrazistości poprzez umiejętne wykończenie przekrojonej powierzchni (szlifowanie, skrawanie). Po nasyceniu impregnatem uwidaczniają się różnice w budowie anatomicznej drewna. Przekrój odgrywa ważną rolę w wzrokowym odbiorze gotowego produktu.

Lite drewno to symbol jakości, trwałości oraz wytrzymałości wyrobu.

Przeczytaj także: Impregnacja drewnaP.P.H.U " STAN - MAR " Stanisław Bogunia Złoty Potok ul. Mjr. Wrzoska 21
Tel. 34 3278-115 Kom. 601-541-365 e-mail: schody@stan-mar.eu© 2013 Stan-Mar | developed by Xeko