PL
DE


Impregnacja drewna


Impregnacja drewna jest niezwykle ważnym elementem konserwacji. Aby drewno służyło nam przez długie lata, musimy zabezpieczyć je przed wpływem różnych szkodników biologicznych takich jak: grzyby, pleśnie, glony oraz owady.

Grzyby oraz pleśnie najkorzystniejsze warunki znajdą w drewnie, którego wilgotność jest zbyt wysoka. Najlepszym zabezpieczeniem przed nimi jest stosowanie impregnatów do drewna. Dostępne są środki ochrony biologicznej, jak również impregnaty wodochronne.

Drewno samo w sobie posiada pewną odporność na działanie wody lecz przy dłuższym okresie narażenia na wilgoć staje się doskonałą pożywką dla mikroorganizmów. Taki surowiec traci wytrzymałość poprzez uszkodzenie jego wewnętrznej struktury. Impregnat nadaje również dekoracyjnego wyglądu drewnu poprzez wybarwienie.

Preparaty impregnacyjne powinny również w pewnym stopniu zabezpieczać drewno przed ogniem. Jest to zabezpieczenie, które daje drewnu cechę "trudnozapalności".

Są różne metody impregnacji drewna. Najprostszą metodą jest nasycenie warstwy drewna do 5mm poprzez malowanie, natrysk lub krótkotrwałe moczenie. Jest to jednak metoda najmniej skuteczna. Jeżeli chcemy głęboko i dokładnie zaimpregnować powierzchnie drewniane wtedy korzystamy z metody długotrwałego moczenia. Tego rodzaju metodą impregnowane są meble ogrodowe naszej firmy. Taka kąpiel może trwać nawet do kilku dni w zależności od rodzaju drewna i jest jedną z najlepszych metod impregnacji drewna.

Przy zabezpieczeniu drewna wykorzystujemy sprawdzony RUSTIKAL DREWNOLIT. Jest to impregnat który łączy najlepsze cechy dostępnych na rynku impregnatów. Zabezpieczone impregnatem DREWNOLIT podłoże drewniane jest równomiernie wybarwione, rysunek drewna zachowany. Preparat nie tworzy powłoki lakierowej. Dzięki obecności substancji biobójczych w impregnatach DREWNOLIT uzyskuje sie trwałe zabezpieczenie drewna przed czynnikami biologicznymi.

Przeczytaj także: Lite drewnoP.P.H.U " STAN - MAR " Stanisław Bogunia Złoty Potok ul. Mjr. Wrzoska 21
Tel. 34 3278-115 Kom. 601-541-365 e-mail: schody@stan-mar.eu© 2013 Stan-Mar | developed by Xeko